slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider slider

JOGA na STRES

Czym jest?

W pośpiechu codziennych spraw i nawale obowiązków umyka nam gdzieś sedno życia. Coraz mniej nas cieszy, tracimy poczucie szczęścia i radości z każdej mijającej chwili. Jak temu zapobiec? Jak wrócić do stanu zadowolenia z siebie i z życia, mimo przeciwności, jak cieszyć się jak dziecko z tego co jest? Jak radzić sobie z wszechobecnym stresem paraliżującym normalne funkcjonowanie? I jak w końcu poczuć się lepiej we własnym ciele, z naszymi emocjami i szalejącymi myślami?

68)Spróbuj „Jogi na Stres”
Człowiek to istota wielopłaszczyznowa. A zatem sposobem na wzmocnienie siebie jest zintegrowanie trzech sfer funkcjonowania istoty ludzkiej: sfery fizycznej – praca z ciałem; sfery mentalnej – praca z emocjami i przekonaniami i sfery energetycznej (ducha) – praca nad energią życiową i poczuciem sensu istnienia. Takie kompleksowe podejście może przynieść pozytywne skutki: lepsze samopoczucie, poprawa stanu zdrowia, uspokojenie umysłu. „Joga na Stres” proponuje Wam czerpanie z wielu źródeł, celem uzyskania jak najkorzystniejszych rezultatów. Przede wszystkim oprzemy się na spokojnej hatha jodze(Shivananda, Iyengar, joga akademicka), poszerzonej o ćwiczenia oddechowe i koncentrację umysłu. Będę również wykorzystywał praktyki jogi kundalini, Qigong i wiele innych, a zwieńczeniem każdych zajęć będzie rozbudowana relaksacja oparta na treningu autogennym Schultza, lub relaksacji Jacobsena.

Z czego składają się zajęcia?

Każde zajęcia składają się z:

  • rozgrzewki,
  • ćwiczeń fizycznych mających na celu wzmocnienie, regenerację i rozciągnięcie ciała,
  • świadomego oddechu,
  • praktyk skupienia i uspokojenia umysłu, (od czasu do czasu mantry)
  • długiej relaksacji.

Dla kogo?

Joga na stres jest formą ćwiczeń przeznaczoną dla każdej osoby, bez względu na wiek i możliwości psychofizyczne. Jest dla tych, którzy potrzebują ciepłej, otwartej atmosfery akceptacji i zrozumienia, a w razie potrzeby pomocy z problemami związanymi ze stresem.

Harmonogram zajęć i cennik na stronie http://gutral.pl/joga/

Mówia o nas na pomorska.tv - zobacz - http://www.pomorska.tv/informacje/materialy/sporty-i-rekreacja/joga-na-zdrowie